FK Gůfuň Nový Jičín

Smilovický areál na 1 (bohužel i co se bodů týče…)
V sobotu 7. 10. 2017 jsme jeli do Smilovic odehrát v pořadí 3. a 4. zápas v naší ligové sezóně. V prvním zápase jsme se střetli s domácím celkem Domaslavic a ve druhém nás čekal Flashing Stars Havířov.

SK DOMASLAVICE B vs FK GŮFUŇ NOVÝ JIČÍN (6:6)

Tento zápas připomínal už známou klasiku v podobě herního projevu ve vzájemných soubojích. Každý chvilku tahá pilku, a nakonec si body dělíme. Ale pojďme pěkně popořadě. Kdyby se zápasy hrály pouze na 1. třetiny, troufnu si říct, že máme na Švédskou Superligu. Opět jsme předvedli skvělý nástup. Už po 3 sekundách od úvodního buly se prosadil Filip Cibulka po asistenci Vojty Hanzelky. Filipe gratulujeme ti ke klubovému rekordu. Sice to nemám podložené, ale tak rychlý gól, jsem ještě u nás nezažil (Nestačil jsem ho postřehnout ani ze střídačky, možná to bude tím, že mi ve výhledu bránil Martin Vrbka). V čase 2:58 se ke střelcům přidal Ondřej Bienek, který po ukázkové akci celé pětky dokázal zužitkovat přihrávku Petra Žlebka. Běžela 11. minuta a branku si připsal také Tomáš Kluska, kterému po rovněž ukázkové kombinaci asistoval Ondřej Bienek. Tímto jsme uzavřeli první třetinu. Ta druhá začala klasicky špatně pro nás. Po 29 sekundách se prosadil Domaslavický Langer a bylo to 3:1. O 4 minuty později po něm snížil na 3:2 Górny a v čase 8:26 vyrovnával Peterek. Naštěstí pro nás v čase 9:01 využil přesilovku Filip Cibulka, kterému na gól přihrál Petr Žlebek. Vedení nám ale vydrželo přesně 39 sekund a bylo opět vyrovnáno po brance Langera. Ve třetí části jsme si dokázali vypracovat dvoubrankové vedení. Nejprve se v čase 7:40 prosadil Petr Žlebek, který využil trestné střílení po faulu na svou vlastní osobu. Zhruba o minutu po něm se trefil ještě Patrick Mik, přihrával Jakub Táborský a bylo to 5:3 z našeho pohledu. Bohužel přišla klasika v podobě inkasované branky minutu před koncem a bránění jednogólového náskoku. Domaslavice odvolaly brankáře a hrály v 6 hráčích v poli. Už to vypadalo nadějně, ale 3 sekundy před koncem se trefil Langer a bylo vyrovnáno. Všichni jsme měli v hlavách déjà vu, když se nám téměř totožná situace stala s Domaslavicemi v minulé sezóně.

FK GŮFUŇ NOVÝ JIČÍN vs FLASHING STARS HAVÍŘOV

Do tohoto zápasu jsme vstoupili hůř, než soupeř. Hned po 44 sekundách od úvodního hvizdu jsme poprvé inkasovali, když se za Havířov prosadil Michejda. O 7 minut později to bylo už 0:2 z našeho pohledu po brance Vyležíka. Stihli jsme snížit ještě v první třetině, když se prosadil Jakub Táborský, kterému přihrál na gól Vojta Hanzelka. (Asi to vypadá, že se náš kapitán v letošní sezóně rozhodl sbírat také asistence). Bohužel pro nás hráči Havířova ještě do konce první třetiny stihli přidat jednu branku a ta tak skončila 1:3 pro Havířov. V té druhé dlouho branky nepadaly až do 9. minuty. V čase 8:15 jsme dokázali snížit po brance Ondry Bienka, kterému asistoval Patrick Mik. Patrick trochu nezvykle sbírá na začátku sezóny kanadské body jako houby v lese. Jen tak dál Paťo! Bohužel se v poslední minutě druhé třetiny prosadil také Havířov a opět odskočil na rozdíl 2 branek. Do té třetí vstoupil rovněž lépe soupeř. V čase 4:34 vsítil branku Vyležík a bylo to 5:2 pro hosty. V čase 6:45 jsme alespoň kosmeticky upravili skóre na konečných 3:5 z našeho pohledu, když se prosadil Petr Žlebek, kterému přihrál Pavel Táborský. Nutno dodat, že soupeř byl v tomto zápase o něco lepší, a nakonec zaslouženě bral 3 body.

My se musíme ze všeho poučit a zapracovat na minimalizaci chyb hlavně na naší obranné polovině. Nic není ale ztraceno, protože na čelo momentálně ztrácíme 3 body. Je teprve začátek sezóny a my doufáme, že dokážeme najít formu, která nás doprovázela ve druhé polovině sezóny minulé.