FK Gůfuň Nový Jičín

Opět ta samá písnička, Gůfuň veze jeden bod
V sobotu 21. 10. 2017 nás čekal 3. ligový turnaj. Opět to znamenalo sehrát 2 zápasy. Nejprve jsme nastoupili proti domácímu celku FbC Coyotes Jablunkov a ve druhém utkání nás čekal FbC KOVO KM Frýdek – Místek B. Nutno dodat, že jsme tyto zápasy museli překousnout absenci našeho kouče, který měl osobní povinnosti a zařadili jsme do sestavy novou posilu Jana Pobořila.

FK GŮFUŇ NOVÝ JIČÍN vs FBC COYOTES JABLUNKOV (2:3)

Do tohoto utkání jsme vstoupili po vzoru minulých dvou turnajů opět lépe my. V čase 1:06 se po asistenci Vojty Hanzelky prosadil Tomáš Kluska a vedli jsme 1:0. Bohužel o 50 sekund později už bylo vyrovnáno, když se za domácí prosadil Pavel Ježowicz. O 7 minut později jsme dostali možnost zahrát si přesilovou hru. Uběhla krátká chvíle a mohli jsme se radovat z využití přesilovky. Filip Cibulka dokázal krásně trefit horní růžek branky, brankář domácích se ani nepohnul, protože měl zakrytý výhled. Nutno dodat, že tohle bylo z naší strany vše a branky už stříleli pouze domácí. Rozhodčí zahájili druhou třetinu a v čase 3:18 se prosadil Martin Lasota a srovnal skóre. Chvílema se přelévala hra z jedné strany na druhou, ale po nějakém čase měli o něco navíc hráči Jablunkova. Ve třetí třetině v čase 1:47 vsítil gól Martin Polák a bylo vymalováno. My jsme se zmohli pouze na pár střel z úhlu a nepomohlo ani odvolání Tonyho v naší svatyni. Sice jsme dokázali držet míček a zamknout soupeře na jeho půlce, ale střely neměly buď razanci nebo před brankářem domácích nikdo nebyl. Soupeř z Jablunkova tedy vyhrál v poměru 3:2.

FK GŮFUŇ NOVÝ JIČÍN vs KOVO KM FRÝDEK – MÍSTEK B (4:4)

Zápas začal lépe pro Frýdek. Už po 19 sekundách od úvodního hvizdu se prosadil Březina. Naštěstí nám vyrovnání netrvalo příliš dlouho. V čase 4:57 se prosadil Tomáš Kluska, když mu po standartní situaci v rohu hřiště asistoval kapitán Vojta Hanzelka. Byla to taková předzvěst toho, že proti Frýdku budeme stále dotahovat skóre. 4 minuty po vyrovnávající brance se prosadil Mákký a bylo to 2:1 pro Frýdek. Naštěstí bylo vzápětí opět srovnáno, když se prosadila nová letní posila Petr Trost, kterému přihrál Filip Cibulka. Frýdek si vzal vedení zpět v půlce druhé třetiny, když vedoucí branku vstřelil opět Březina. Na střídačce jsme sami jen kroutili hlavou, proč Frýdek vlastně vede. Celý zápas jsme měli míček pod kontrolou, krásně jsme kombinovali a dostávali se do zakončení. Bohužel jsme netrefovali ve vyložených pozicích nebo byli až moc přesní a několikrát si zahráli zvonkohru. Vůbec bych se nedivil, kdyby brankář Frýdku – Místku musel po zápase k ušnímu s tím, že mu zvoní v uších. Místo bylo až komické, co všechno jsme dokázali zahodit. Běžela stále druhá třetina a v čase 9:40 to přestalo bavit Ondru Bienka. Vzal si míček od vlastní branky, došel k půlce a to co umí nejlépe, udělal. Opřel se do míčku a bylo opět vyrovnáno. Stav 3:3, euforie z vyrovnání bohužel jen 6 sekund. V čase 9:46 se prosadil Jenčo a Frýdek zase vedl. Chvilkama nám to připomínalo opravdu špatný vtip. Soupeř hrál na brejky a co měl, to dokázal zužitkovat. Mohli bychom se učit z jejich efektivity. Dlouho jsme ťukali na pomyslné dveře soupeře a necelé 2 minuty před koncem zápasu jsme je konečně otevřeli. Jan Pobořil ukončil své turnajové trápení a poprvé se v našem dresu prosadil tečovanou střelou Tomáše Klusky. Nutno dodat, že v závěru jsme dohrávali nejprve 4 proti 5, když se zbytečně nechal vyloučit Patrick Mik a vzápětí jsme šli do 3, když přečíslení soupeře hasil Vojta Hanzelka faulem. Naštěstí se nám povedl ubránit oslabení a byli jsme rádi za 1 bod.

Opět máme z našich výkonů smíšené pocity. Nejprve jsme nepředvedli nic moc a poté jsme hráli dobře, ale nedokázali jsme téměř nic využít. Stále máme ale hlavy nahoře a věříme v lepší zítřky. #Gůfuň je bolest, bolest je odměna!

Přidal: Vojcek (2017-10-27 15:46:23)