FK Gůfuň Nový Jičín

Šňůra výher pokračuje!
Po nezdařeném úvodu sezóny začíná náš celek šlapat. V sobotu 15. 12. 2018 jsme se v roli domácího celku střetli se soupeřem z Ostravy a Paskova.

FK GŮFUŇ NOVÝ JIČÍN VS BAZINGA OSTRAVA 4:3

Tento zápas nebyl zrovna reklamou pro florbal. Od začátku se nám nedařilo moc kombinovat, hráli jsme vyplašeně a soupeře jsme pustili hned v úvodu třetiny do dvoubrankového vedení. Naštěstí se nám podařilo snížit ke konci prvního dějství v přesilové hře. A byl to právě benjamínek našeho týmu Jakub Žlebek, který dokázal využít přesilovku. Oba zápasy předváděl vyrovnaný výkon a branku si skutečně zasloužil. Jen tak dál Kubo! Celý zápas byl z naší strany neslaný, nemastný. Chybělo nasazení, osobní souboje a obecně taková zdravá dravost, která tomu dodává šmrnc. Naštěstí se našemu kouči podařilo ukočírovat naší hru a postupně jsme se stávali lepším celkem na hřišti. Nakonec jsme zápas dovedli do vítězného konce a bereme veledůležité 3 body s druhým celkem tabulky. Branky a (asistence): Jakub Žlebek (Jakub Táborský), Petr Žlebek (Štěpán Bill), Tomáš Kluska (Petr Žlebek), Petr Žlebek (Tomáš Kluska).

FK GŮFUŇ NOVÝ JIČÍN VS PASKOV SAURIANS (4:2)

Utkání se neslo úplně v opačném duchu od úvodních minut. Ještě jsme měli v živé paměti obrovskou facku, kterou nám soupeř dal v úvodu sezóny. Tehdy Paskov předvedl tvrdou hru, krásné kombinace a nás v zápase k ničemu nepustil. Vyhráli zaslouženě 5:1 a my jsme se mohli jen dívat. Naštěstí jsme k zápasu přistoupili zodpovědně od úvodních minut a byli vyrovnaným soupeřem. Postupně se nám podařilo vybudovat vedení 3:0 a díky tomu jsme mohli být klidnější. Ovšem soupeř ukázal svou kvalitu, změnil styl hry a dokázal snížit na 2:3. Od té doby Paskov čekal na naše chyby a hru více zatáhl. Po několika krušných momentech na obou stranách se nechal vyloučit Petr Trost za hrubost, ale paradoxně nám „pomohl“. Petr Žlebek totiž ukázal, že má stále rychlé nohy jako Asafa Powell a dokázal jít do samostatného úniku v oslabení. Brejk využil a my jsme se mohli opět radovat z dvoubrankového vedení. Tento gól soupeře nalomil. Paskov se ale nevzdal. Dokázal nás místy zatlačit a udělat nám opravdový vítr v obraně. Naštěstí některé šance nevyužili a některé jsme dokázali dobře pokrýt nebo zblokovat. Zápas jsme nakonec vyhráli 4:2 a připisujeme další cenné body do tabulky. Branky a (asistence): Patrick Mik (Pavel Táborský), Tomáš Kluska (Vojtěch Hanzelka), Pavel Táborský, Petr Žlebek (Vojtěch Hanzelka).

Tyto zápasy jsou důkazem toho, že pokud chceme vyhrávat, musíme se neustále soustředit pouze na náš projev. Pozitivum je určitě první trefa Kuby Žlebka, obrat v zápase s Bazingou a důraz s Paskovem. Stále ale bojujeme s klidem na míčku a obecně s chladnou hlavou při zakládání útoku. 22. 18. 2018 se střetneme znovu s těmito soupeři. Tentokrát to bude v Ostravě. Budeme makat dále a usilovat o prodloužení šňůry výher.

Přidal: Vojcek (2018-12-21 17:19:36)