FK Gůfuň Nový Jičín

GŮFUŇ po 8 zápasech okusil hořkost porážky!
Kluci se v sobotu 12. 1. 2019 vydali do vzdálené Stonavy, kde chtěli urvat dalších důležitých 6 bodů do tabulky. Úkol splnili na 50%, když přejeli prvního soupeře z Ostravy 8:3 a těsně podlehli druhému soupeři, který byl rovněž z Ostravy 3:4.

FK GŮFUŇ NOVÝ JIČÍN VS RH PIVING OSTRAVA - 8:3

Už dlouho jsme nesehráli tak relativně klidný zápas. Od úvodu jsme byli lepším týmem na hřišti a určovali tempo hry. Hned v první třetině jsme si dokázali vytvořit dostatečně velký náskok v podobě pěti branek. Zejména kluci z druhé útočně formace se skutečně činili. Na jejich kombinace bylo radost pohledět a po dlouhé době jsme se mohli kochat opravdu krásnými kombinacemi do prázdné branky soupeře. Ve druhé periodě jsme přidali další dva góly. Soupeř sice vsítil jednu branku, ale na víc se ve druhé třetině nezmohl. Co ale hru trochu ovlivnilo, bylo zranění Petra Žlebka, který si v souboji bez zavinění soupeře přetrhl vaz v koleni. Zranění nešťastné a bohužel i velmi bolestivé. Petr má bohužel po sezóně a my mu přejeme brzké uzdravení a doufáme, že se co nejdřív zotaví aby mohl opět prohánět soupeře po hřišti. Ve třetí třetině jsme přidali jednu branku a soupeř celkem 2. Piving pouze kosmeticky upravili skóre a my se mohli radovat z relativně vysokého vítězství 8:3.

Branky a (asistence): Ondřej Bienek (Petr Žlebek), Petr Trost (Pavel Táborský), Petr Žlebek (Vojtěch Hanzelka), Patrick Mik (Jakub Žlebek), Patrick Mik (Pavel Táborský), Tomáš Kluska (Vojtěch Hanzelka), Petr Trost (Vojtěch Hanzelka) Jakub Žlebek (Pavel Táborský).

FK GŮFUŇ NOVÝ JIČÍN VS FBK ŠTAJGŘI OSTRAVA - 3:4

Věděli jsme, co nás čeká, ale i přesto jsme nedokázali zvítězit. Soupeř známý svou hrou v podobě těžkého betonu, tvrdých osobních soubojů a vysokou hlasitostí hlavně směrem k rozhodčím. Nelze to Štajgrům mít vyloženě za zlé, hrají to, co umí, ale bohužel se to florbalu moc nepodobá. Kámen úrazu nastal hned po sedmi sekundách od úvodního hvizdu. Vysoký nadhoz, naši obránci se nedomluvili a Mates musel lovit míček ze sítě. Celý zápas jsme hledali recept, jak překonat obranu soupeře, ale bohužel byl někde dobře uschován. Soupeř se díky brejkům dostal do 3 brankového vedení a my jen nevěřícně kroutili hlavou, že my hrajeme a soupeř dává góly. Nám se povedlo snížit na rozdíl jediné branky v samotném závěru zápasu, kdy jsme paradoxně dali 2 góly v našem oslabení. Bohužel tato vzpruha přišla pozdě a už jsme se zápasem nedokázali nic udělat. Výkon rozhodčích tomu taky nepomohl, často zmatené gesta, pohledy, a když se hráči zeptali co se děje, působilo to tak, že samotní rozhodčí to neví. Nemůžeme se ale vymlouvat na jejich výkon. Zápas jsme si prohráli sami tím, že jsme nedokázali reagovat lepší hrou na neatraktivní florbal soupeře. Do příště se pokusíme vypilovat hru proti těžkému bloku a doufáme, že do třetice tohoto soupeře dokážeme porazit.

Branky a (asistence): Lukáš Drda (Štěpán Bill), Jakub Táborský (Vojtěch Hanzelka), Vojtěch Hanzelka (Jakub Táborský).

Přidal: Vojcek (2019-01-23 14:25:27)