FK Gůfuň Nový Jičín

Smazání novinky

Poloviční začátek
V neděli 17.9.2017 jsme vyjeli za sychravého počasí do Horní Suché. Tímto turnajem pro nás odstartovala nová ligová sezóna, kterou jsme začali 50% úspěchem. V prvním zápase jsme se střetli pro nás s neznámým celkem Flashing stars Havířov a ve druhém nás čekalo domácí mužstvo FbK Horní Suchá.

FLASHING STARS HAVÍŘOV VS FK GŮFUŇ NOVÝ JIČÍN (7:5)

Do prvního zápasu jsme vstoupili poměrně natěšeně a dobře. Už v čase 3:26 využil standardní situaci Jakub Táborský, střelou skoro z půlky hřiště překonal brankáře a vedli jsme 1:0. Zanedlouho po něm, znovu ze standartní situace, v čase 5:44 trefil pravý horní růžek kapitán Vojtěch Hanzelka po asistenci Patricka Mika a vedli jsme o 2 branky. Za necelé 2 minuty soupeř snížil na 2:1 z našeho pohledu po brance Vyležíka. První třetina už další góly nepřinesla a skončila za stavu 2:1 pro náš tým. Na začátku druhé třetiny jsme navázali na dobrý výkon z té první a po ukázkové kombinaci celé pětky nám vrátil dvoubrankové vedení Tomáš Kluska, kterému asistoval Petr Žlebek. Bohužel poté převzali otěže zápasu hráči havířova. V čase 6:25 snížil na rozdíl jediného gólu Michna a zhruba o 4 minuty později vyrovnával skóre Zíka. Druhá třetina tak končila za nerozhodného stavu 3:3. Do třetí části jsme vstoupili lépe. V čase 1:53 nám vrátil vedení Patrick Mik, který svým důrazem před brankou soupeře doklepává nahrávku z rohu hřiště od Vojtěcha Hanzelky. Běžela 4. minuta třetí třetiny a Havířov opět dokázal vyrovnat skóre, kdy smolně střelu soupeře tečoval do branky obránce Pavel Táborský. Havířov vycítil šanci a začal být o trochu lepším týmem na hřišti, který dokázal využívat své přesilové hry. Nejprve to byl v čase 5:29 Beneš a po něm se prosadil v čase 11:01 Bartoš. Za půl minuty po něm se trefil ještě Valocký a my prohrávali o 3 branky. Nelze nám ale upřít snaha alespoň zkorigovat výsledek a 3 sekundy před koncem zápasu zafungovala spolupráce Petra Žlebka s Vojtou Hanzelkou a druhý zmíněný alespoň kosmeticky upravil skóre na 5:7 z našeho pohledu. Nutno dodat, že jsme závěr zápasu dohrávali bez centra Ondřeje Bienka, který inkasoval sekeru do ruky a už nedokázal nastoupit do turnaje. Tímto mu přejeme brzké uzdravení!

FK GŮFUŇ NOVÝ JIČÍN VS FbK HORNÍ SUCHÁ B (5:4)

Do zápasu jsme šli s jasným cílem a sice urvat 3 body. Začátek tomu také nasvědčoval. Nejdříve se v čase 1:14 prosadil Patrick Mik, který se střelou z otočky od mantinelu nemýlil a jak to tak vypadá Patrick se rozehrává do skvělé formy. Zhruba minutu po něm udeřil kapitán Vojtěch Hanzelka, kterému z vyhraného souboje opět přihrával Petr Žlebek. Šestiminutovku z říše snů uzavřel přesnou střelou Jakub Táborský, kterému přihrál Patrick Mik. Bohužel nás celý turnaj sužovaly oslabení. Nebylo tomu jinak ani v tomto zápase a v čase 8:41 Využil přesilovku soupeře Melník a snížil na 3:1 z našeho pohledu. První třetinu jsme tedy ovládli poměrem 3:1. Do té druhé jsme vstoupili opět skvěle. Po 21 sekundách od hvizdu rozhodčího se prosadil Filip Cibulka, kterému na branku přihrál Lukáš Drda. Bohužel nastala naše kritická chvíle ve druhých třetinách a zvlhl nám střelný prach. Naopak soupeř převzal otěže zápasu. V čase 5:47 se prosadil Mašurka. Druhou třetinu jsme zakončili vedením 4:2, ale věděli jsme, že nás v té třetí nečeká nic jednoduchého. A bylo tomu skutečně tak. I když se nám povedlo opět odskočit na rozdíl 3 branek. V čase 3:52 potrestal špatnou rozehrávku soupeře Vojtěch Hanzelka. Bohužel to bylo z naší strany vše a po zbytek zápasu jsme se víceméně bránili. V čase 7:29 se prosadil za soupeře podruhé v zápase Melník a za cca 2 minuty po něm Mašurka. Rázem to bylo o jednu branku a báli jsme se o výsledek. Tým Horní Suché nás poslední 2 minuty zamkl na naší obranné polovině a k ničemu nás nepustil. Soupeř dokázal vytvořit obrovský tlak, který alespoň na chvíli (půl minuty před koncem zápasu) přerušil náš kouč, když si vzal time-out. Jak poté podotknul Tomáš Kluska, asi nejlepší rozhodnutí v jeho trenérské kariéře, neboť celá pětka včetně jeho mohla po cca 2 minutách intenzivního tlaku konečně vystřídat. V závěru zápasu vychytal obrovskou šanci soupeře Matyáš Michel (velký potlesk celého týmu, ale né zase tak velký aby Matyáš neměl nosánek nahoru) a my bereme první 3 body do tabulky.

Hrací den to byl z půlky vydařený, výkon nebyl ideální a o to víc musíme makat na tréninku. Další zápasy sehrajeme 7.10.2017 proti Domaslavicím a znovu také vyzveme Flashing stars Havířov.

Přidal: Vojcek (2017-09-20 20:06:50)